Factsheet

SpaceBourne Basın Kiti

SpaceBourne basın sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada yayınlamak istediğiniz haberler ya da makaleler için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen iletişim mail adresimizden bize ulaşın.

DBK GAMES

DBK Games Burak Dabak tarafından kurulmuş tek kişilik bir firma olup, gerekli noktalarda dışarıdan freelance destek almaktadır.

 

İlk oyunu Mesel 19 Şubat 2016 da çıkmıştır. SpaceBourne, DBK Games’in ikinci oyundur.

SPACEBOURNE TANITIM

Spacebourne içinde RPG öğeleri barındıran, arcade tabanlı, açık evren, keşif, ticaret, diplomasi ve savaş oyunudur. SpaceBourne galaksisinde ne istiyorsanız olabilirsiniz. Gezgin, tacir, korsan, kelle avcısı, paralı asker ya da bir lider. Yolunuzu siz seçin.

OYUN ÖZELLİKLERİ

Release Date:
September 21, 2018

Platforms:

Steam (PC )
 

Game Engine:

Unreal Engine 4

Languages:
English
Turkish

Developer:
DBK GAMES

Burak Dabak

Publisher:
DBK GAMES

Website:
dbkgames.com

Contact:
info@dbkgames.com


Social:
Twitter
Facebook
Discord
Steam

KEŞFET

SpaceBourne galaksisinde 100 den fazla güneş sistemi, 400 den fazla gezegen, içine girebileceğiniz 40 kadar birbirinden farklı uzay istasyonu ve etkileşime geçebileceğiniz binlerce varlık barındırır.

header.jpg
ÖZGÜRLÜK

SpaceBourne, oyuncuya sonsuz özgürlük sağlamayı amaçlamıştır. Oyuncu madencilik, hurdacılık, kelle avcılığı, kara delik keşifleri, uzay anormallikleri tespiti, korsanlık, galaksi dışı sistem tespitleri gibi yan etkinliklerin dışında;

Ana görev zincirini takip edebilir, karşısına çıkan yan görevleri yapabilir, galakside savaş halinde olan ırklara katılıp ordularına yardımcı olabilir, korsan bir organizasyon oluşturup kendi ordusunu kurabilir, kendi uzay istasyonunu kurarak gemiler üretebilir, ticaret yapabilir. Bu etkinliklerde oyuncuya tercih hakkı tanınmıştır, oyuncu tercihine göre köle tacirliği de yapabilir, köle tacirlerine savaş açarak köleliği de bitirebilir.

ROL YAPMA

Oyun verdiğiniz kararlar çerçevesinde ilerler. Her başarılı karar size tecrübe kazandıracaktır. Bu tecrübe puanlarınızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. SpaceBourne’da ana karakterin aktif ve pasif yetenekleri bulunmaktadır. Pasif yetenekleri ( Pilotluk, ticaret, karizma gibi) oyuncunun oyun stiline göre otomatik artmaktadır. Ancak aktif yetenekler tamamen oyuncunun kontrolündedir. SpaceBourne’da oyuncu tarafından kullanılabilecek onlarca aktif yetenek bulunmaktadır.

MODİFİYE

Oyuncu yeni gemiler alabilir, gemilerini modifiye edebilir, değişik silahlar yükleyebilir. Oyunda yüzlerce silah ve modifiye parçası vardır. Oyuncu bu seçenekleri kullanarak oyun tarzına uygun bir gemi yaratabilir.

DİĞER ÖZELLİKLER

 • ​Oyunda savaş halinde olan 3 Irk vardır. 

  • ARBUQ: İnsansı ırk

  • DUONS: Robotik Irk

  • XZIAX:  Uzaylı Irk

 • Dronlar: Oyuncu gemisine, dronlar yükleyebilir. Dronları bir çeşit evcil hayvan gibi düşünebilirsiniz. Sizin emirleriniz doğrultusunda madencilik, hurdacılık, anamoly toplayıcılığı, ganimat toplayıcılığı, gemi tamiri gibi eylemlere girebilirler. Oyunda farklı özelliklere sahip 14 drone modeli bulunmaktadır.  

 • Rastgele gelişen olaylar: SpaceBourne galaksisi yaşayan bir evrendir. Her an karşınıza yeni bir macera çıkabilir. Telsizinize gelen bir anons sizi bir hikaye zincirine sokabilir.

 • Kara Delikler Uzay zindanları. Çoklu katmanlardan oluşan sektörlerdir. Her katmanın sonunda bir sonraki katman açılır. Her başarılı adımın sonunda bölüm sonu düşmanına biraz daha yaklaşırsınız. 

 • Kumar :Spacebourne ‘da zengin olmanın en kolay yolu iyi bir kumarbaz olmaktır. Oyuncu Dron yarışlarında bahis oynayabilir, Zar Pokeri oyununda rakiplerini yenerek para kazanabilir.

 • Madencilik, Hurdacılık, Anamoly Tespitleri : Oyuncu para kazanmak için Madencilik, Hurdacılık, Anamoly Tespitleri ypabilir, elde ettiği materyalleri satabilir ya da kullanabilir. 

 • Beta testlerde takip ettiğimiz kadarıyla en hızlı oyunu bitiren oyuncu sadece ana görev zincirini takip ederek 32 saatte oyunu bitirebilmiştir.   

HİKAYE

Her şey 2029 yılı Temmuz ayında gökyüzünde tanımsız cisimlerin belirmesiyle başlar. O gün dünyanın yeni misafirleri ile tanıştığı ilk gündür.....

Hikayenin tamamını okumak ve Dönemin gazetelerinden oluşan tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız. 

VIDEO

Fragman 1

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

LOGOLAR

logo.png
header.jpg
capsule_sm_120.jpg

NOTLAR :

 • SpaceBourne Unreal Engine geliştiricisi Epic Games tarafından Spotlight’a alınmıştır. (UE4Spotlight)

 • Kapalı beta teste ilk hafta 5.000',in üzerinde başvuru yapılmıştır.

 • Oyunda 8500+ diyalog vardır.

 • SpaceBourne’un yapımı 2 yıl sürmüştür.

 • SpaceBourne Tek Oyunculu bir oyundur. 

 • SpaceBorune tercihe göre Klavye / Mouse, Gamepad veya Joystick ile oynanabilir, Force Feedback desteklemektedir. 

SPACEBOURNE' U SİZ DE DENEYİN

Oyunu oynamak isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin (info@dbkgames.com) Size en kısa sürede oyun anahtarı gönderelim.

Uzayda Görüşürüz : )